24.04.2017
Titulní strana   |  Zprávy   |  Politika   |  Byznys   |  Regiony   |  Komentáře   |  Exkluzivně   |  Sport

Firmy z regionu hledají pracovníky také v zahraničí

Firmy z regionu hledají pracovníky také v zahraničí
Ilustrační foto
O zaměstnávání cizinců je v současnosti ve Zlínském kraji, stejně jako v celé republice, velký zájem. Firmám pomáhá i Kontaktní centrum pro východní trhy.  
13.březen 2017 - 10:00

Zaznělo to na setkání regionální platformy zástupců a institucí zabývajících se integrací cizinců na území kraje, které uspořádalo Centrum na podporu integrace cizinců pro Zlínský kraj na půdě krajského úřadu.

Tento zájem souvisí s velmi nízkou nezaměstnaností. Podle slov Ivany Marusjákové ze zlínské pobočky Úřadu práce činil na konci měsíce února podíl nezaměstnaných osob v kraji pouhých 4,93 %. V současnosti je na území kraje evidováno zhruba 7 000 volných pracovních míst, z čehož 2 114 je k dispozici cizincům s platnou zaměstnaneckou kartou, tedy povolením k dlouhodobému pobytu na území České republiky za účelem zaměstnání. Mezi nejžádanější pracovní pozice patří pomocní pracovníci ve výrobě, svářeči, seřizovači, obsluha obráběcích strojů a řidiči nákladních automobilů.


Jednou ze zemí, o jejíž státní příslušníky je mezi zaměstnavateli značný zájem, je Ukrajina. Firmám ze Zlínského kraje, jež chtějí zaměstnávat středně a nízko kvalifikované pracovníky právě z této země, nabízí pomocnou ruku Kontaktní centrum pro východní trhy (KCVT), které je společným projektem Zlínského kraje a Krajské hospodářské komory. Prostřednictvím KCVT se firmy mohou zapojit do tzv. „Režimu Ukrajina“, projektu realizovaného Hospodářskou komorou ČR. Ten firmám pomáhá zejména při zjednodušení a zkrácení procesu vyřizování zaměstnaneckých karet pro pracovníky z Ukrajiny. Jak uvedla Bohdana Konečná z KCVT, během posledního půl roku bylo ve Zlínském kraji přijato 30 žádostí firem o zapojení do projektu, řešících nábor celkem 183 pracovníků z Ukrajiny.   

 Může se stát CNG palivem budoucnosti?


Centrum na podporu integrace cizinců pro Zlínský kraj poskytuje legálně pobývajícím cizincům v kraji odborné sociální poradenství, terénní programy, právní poradenství, tlumočnické služby či vzdělávací akce. Zlínský kraj s touto organizací spolupracuje například při organizování kurzů českého jazyka pro cizince nebo při pořádání státoobčanských slibů pro osoby, které se mají nově stát občany České republiky.  

Pro Zlínskénovinky.cz Bc. Jan Vandík DiS., Krajský úřad Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Krajský úřad Zlínského kraje)S pomocí kraje 41 obcí zakoupí pro své hasiče novou techniku

S pomocí kraje 41 obcí zakoupí pro své hasiče novou techniku
Přidělení dotací 41 obcím na nákup nové zásahové požární techniky v celkové výši 13,1 milionu korun projednala Rada Zlínského kraje a doporučila jejich schválení krajskému zastupitelstvu. 

Střelkyně Adéla Bruns byla vyhlášena Sportovcem kraje

Střelkyně Adéla Bruns byla vyhlášena Sportovcem kraje
Absolutním vítězem ankety Sportovec Zlínského kraje za rok 2016 byla v Kongresovém centru Zlín vyhlášena střelkyně Adéla Bruns, která v loňském roce vybojovala sedmé místo ve střelbě ze sportovní malorážky na olympijských hrách v brazilském Rio de Janeiru. 

Chtěli rekonstruovat dům, našli minu

Chtěli rekonstruovat dům, našli minu
V pátek ve čtyři hodiny odpoledne přijal operační důstojník na lince tísňového volání policie oznámení od sedmadvacetiletého muže z Napajedel o nálezu nevybuchlé miny.

Fotbaloví fanoušci se po zápase porvali

Fotbaloví fanoušci se po zápase porvali
Zlínští policisté měli v sobotu bezpečnostní opatření z důvodu konání fotbalového utkání mezi celky FC Fastav Zlín a FK Teplice. Fotbalové utkání začalo v pět hodin odpoledne na fotbalovém stadionu ve Zlíně na Letné. 

Novomanželé přijeli z dovolené a chvíli na to je vykradli

Novomanželé přijeli z dovolené a chvíli na to je vykradli
Nepříjemný návrat zažili novomanželé, kteří se vrátili  večer z dovolené. Po příjezdu domů vyložili svá zavazadla. Poté ještě odjeli na nákup do blízkého obchodu.
 
Titulní strana   |  Zprávy   |  Politika   |  Byznys   |  Regiony   |  Komentáře   |  Exkluzivně   |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky