26.03.2017
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

Firmy z regionu hledají pracovníky také v zahraničí

Firmy z regionu hledají pracovníky také v zahraničí
Ilustrační foto
O zaměstnávání cizinců je v současnosti ve Zlínském kraji, stejně jako v celé republice, velký zájem. Firmám pomáhá i Kontaktní centrum pro východní trhy.  
13.březen 2017 - 10:00

Zaznělo to na setkání regionální platformy zástupců a institucí zabývajících se integrací cizinců na území kraje, které uspořádalo Centrum na podporu integrace cizinců pro Zlínský kraj na půdě krajského úřadu.

Tento zájem souvisí s velmi nízkou nezaměstnaností. Podle slov Ivany Marusjákové ze zlínské pobočky Úřadu práce činil na konci měsíce února podíl nezaměstnaných osob v kraji pouhých 4,93 %. V současnosti je na území kraje evidováno zhruba 7 000 volných pracovních míst, z čehož 2 114 je k dispozici cizincům s platnou zaměstnaneckou kartou, tedy povolením k dlouhodobému pobytu na území České republiky za účelem zaměstnání. Mezi nejžádanější pracovní pozice patří pomocní pracovníci ve výrobě, svářeči, seřizovači, obsluha obráběcích strojů a řidiči nákladních automobilů.


Jednou ze zemí, o jejíž státní příslušníky je mezi zaměstnavateli značný zájem, je Ukrajina. Firmám ze Zlínského kraje, jež chtějí zaměstnávat středně a nízko kvalifikované pracovníky právě z této země, nabízí pomocnou ruku Kontaktní centrum pro východní trhy (KCVT), které je společným projektem Zlínského kraje a Krajské hospodářské komory. Prostřednictvím KCVT se firmy mohou zapojit do tzv. „Režimu Ukrajina“, projektu realizovaného Hospodářskou komorou ČR. Ten firmám pomáhá zejména při zjednodušení a zkrácení procesu vyřizování zaměstnaneckých karet pro pracovníky z Ukrajiny. Jak uvedla Bohdana Konečná z KCVT, během posledního půl roku bylo ve Zlínském kraji přijato 30 žádostí firem o zapojení do projektu, řešících nábor celkem 183 pracovníků z Ukrajiny.   

 Může se stát CNG palivem budoucnosti?


Centrum na podporu integrace cizinců pro Zlínský kraj poskytuje legálně pobývajícím cizincům v kraji odborné sociální poradenství, terénní programy, právní poradenství, tlumočnické služby či vzdělávací akce. Zlínský kraj s touto organizací spolupracuje například při organizování kurzů českého jazyka pro cizince nebo při pořádání státoobčanských slibů pro osoby, které se mají nově stát občany České republiky.  

Pro Zlínskénovinky.cz Bc. Jan Vandík DiS., Krajský úřad Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Krajský úřad Zlínského kraje)Motorkáři zahájí sezonu bezpečnostní akcí RESTART 2017

Motorkáři zahájí sezonu bezpečnostní akcí RESTART 2017
Zahájit motorkářskou sezonu a připomenout, že ohleduplnost na silnicích znamená zároveň bezpečnost. To je hlavním cílem akce MOTOBESIP 2017 – RESTART 2017, která bude zahájena na otrokovickém náměstí v sobotu 15. dubna od 12 hodin.

Představitelé kraje jednali se zástupci Mikroregionu Buchlov

Představitelé kraje jednali se zástupci Mikroregionu Buchlov
Jednání představitelů Zlínského kraje se zástupci obcí Mikroregionu Buchlov se v pondělí 20. března uskutečnilo v prostorách Turistického centra na Velehradě. 

Občané mohou určit nejlepšího sportovce Zlínského kraje

Občané mohou určit nejlepšího sportovce Zlínského kraje
Také v letošním roce vyhlásilo zlínské hejtmanství anketu Sportovec Zlínského kraje. Zapojit se do hlasování bude moci i široká veřejnost, a to v kategorii Cena občanů. 

Základna záchranky ve Valašském Meziříčí se rozrostla

Základna záchranky ve Valašském Meziříčí se rozrostla
Výstavbou nového objektu zde došlo k rozšíření výjezdové základny o tři garážová stání i souvisejícího zázemí. Investorem stavby za 7,7 milionu korun byl Zlínský kraj.

Jedním z nejkrásnějších měst Čech a Moravy jsou i Otrokovice

Jedním z nejkrásnějších měst Čech a Moravy jsou i Otrokovice
To vyplývá z opětovného umístění v soutěži, ve které rozhodují svým hlasováním občané Česka. Již od roku 2010 Otrokovice získávají ocenění a umísťují se v první desítce mezi přihlášenými městy.
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky