24.04.2017
Titulní strana   |  Zprávy   |  Politika   |  Byznys   |  Regiony   |  Komentáře   |  Exkluzivně   |  Sport

Kraj podpoří nově registrované sociální služby

Kraj podpoří nově registrované sociální služby
Ilustrační foto
Zvýšit dostupnost a zajistit udržitelný rozvoj vybraných ambulantních a terénních sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením a ohrožené rodiny s dětmi má za cíl individuální projekt „Podp... 
12.duben 2017 - 10:00

Zaměřen je na podporu služeb osobní asistence, sociální rehabilitace, sociálně terapeutické dílny a sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi.

„Podporované aktivity projektu významně přispívají k zapojení cílových skupin, kterými jsou osoby se zdravotním postižením, osoby pečující o malé děti a rodiče samoživitelé, do společnosti. Jde například o podporu udržení se na trhu práce, případně vstup či návrat na něj,“ uvedla Michaela Blahová, radní Zlínského kraje pro sociální záležitosti, neziskový sektor a rodinnou politiku.


Financování sociálních služeb v rámci projektu běží od loňského srpna až do konce roku 2019, v jeho rámci kraj v souladu se svým Střednědobým plánem rozvoje sociálních služeb na stanovené období průběžně vyhlašuje jednotlivé dílčí programy, v rámci kterých si poskytovatelé sociálních služeb mohou žádat o finanční podporu. Celkově je pro poskytovatele pro celé období vyčleněno 450,5 milionu korun, z čehož 152 milionů již bylo rozděleno.

Aktuálně Rada Zlínského kraje schválila doplňkový program pro letošní rok, jehož finanční podpora je určena pro služby nově registrované, nebo stávající, které rozšiřují svoji kapacitu. Právě pro tyto služby je ve výzvě doplňkového programu připraveno téměř 700 tisíc korun. Podpora poslouží žadatelům k financování služeb ve druhé polovině letošního roku.
 
Žádosti mohou poskytovatelé sociální služby podávat v termínu od 2. do 4. května 2017 včetně. O přidělení podpory budou rozhodovat Rada a Zastupitelstvo Zlínského kraje v červnu. Dokument k programu obsahující podrobnější informace včetně formuláře žádosti je k dispozici na webu Zlínského kraje (Co vás zajímá/Sociální oblast/Projekty/Podpora a rozvoj vybraných druhů sociálních služeb ve Zlínském kraji/Doplňkový program II).

Kroměřížská nemocnice zprovoznila nové oddělení

Tento krajem připravený projekt je finančně podpořen z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR v rámci Operačního programu Zaměstnanost. Právě z tohoto operačního programu je projekt z 95 % financován, zbylých 5 % hradí Zlínský kraj.

Pro Zlínskénovinky.cz Renata Janečková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(lh,zlinskénovinky.cz,foto Zlínský kraj)
 


S pomocí kraje 41 obcí zakoupí pro své hasiče novou techniku

S pomocí kraje 41 obcí zakoupí pro své hasiče novou techniku
Přidělení dotací 41 obcím na nákup nové zásahové požární techniky v celkové výši 13,1 milionu korun projednala Rada Zlínského kraje a doporučila jejich schválení krajskému zastupitelstvu. 

Střelkyně Adéla Bruns byla vyhlášena Sportovcem kraje

Střelkyně Adéla Bruns byla vyhlášena Sportovcem kraje
Absolutním vítězem ankety Sportovec Zlínského kraje za rok 2016 byla v Kongresovém centru Zlín vyhlášena střelkyně Adéla Bruns, která v loňském roce vybojovala sedmé místo ve střelbě ze sportovní malorážky na olympijských hrách v brazilském Rio de Janeiru. 

Chtěli rekonstruovat dům, našli minu

Chtěli rekonstruovat dům, našli minu
V pátek ve čtyři hodiny odpoledne přijal operační důstojník na lince tísňového volání policie oznámení od sedmadvacetiletého muže z Napajedel o nálezu nevybuchlé miny.

Fotbaloví fanoušci se po zápase porvali

Fotbaloví fanoušci se po zápase porvali
Zlínští policisté měli v sobotu bezpečnostní opatření z důvodu konání fotbalového utkání mezi celky FC Fastav Zlín a FK Teplice. Fotbalové utkání začalo v pět hodin odpoledne na fotbalovém stadionu ve Zlíně na Letné. 

Novomanželé přijeli z dovolené a chvíli na to je vykradli

Novomanželé přijeli z dovolené a chvíli na to je vykradli
Nepříjemný návrat zažili novomanželé, kteří se vrátili  večer z dovolené. Po příjezdu domů vyložili svá zavazadla. Poté ještě odjeli na nákup do blízkého obchodu.
 
Titulní strana   |  Zprávy   |  Politika   |  Byznys   |  Regiony   |  Komentáře   |  Exkluzivně   |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky