24.04.2017
Titulní strana   |  Zprávy   |  Politika   |  Byznys   |  Regiony   |  Komentáře   |  Exkluzivně   |  Sport

Úřad řeší správu a dohled výpočetní techniky ve školách

Úřad řeší správu a dohled výpočetní techniky ve školách
Ilustrační foto
Město Otrokovice dlouhodobě podporuje otrokovické základní školy, aby z prostředků města či z dotačních peněz mohly vybudovat kvalitní infrastrukturu informačních technologií (IT).  
10.duben 2017 - 10:00

Informatici úřadu vyjíždějí do základních škol, kde řeší správu a dohled nad výpočetní technikou. Školy tím ušetří finanční prostředky.

„V současné době je počítačová síť a vybavení výpočetní technikou v každé otrokovické škole srovnatelné s infrastrukturou středně velké společnosti,“ uvedla Marta Zakopalová, ředitelka ZŠ T. G. Masaryka. Počty koncových zařízení – počítačů, tabletů, dataprojektorů, multifunkčních zařízení, tiskáren a interaktivních tabulí – přesahují dvě stě kusů na každé škole.

„Školy mají k dispozici své IT metodiky na dvě desetiny úvazku, nicméně pro takové množství techniky je to zcela nedostačující,“ zdůraznila Marta Zakopalová. Dodala, že proto zbývající část správy výpočetní techniky byla zajišťována externě. Ovšem služby IT společností jsou drahé a ty byly najímány jen pro řešení momentálních závad nebo problémů, nikoliv pro průběžnou a koncepční správu počítačového prostředí v dané škole. Z této skutečnosti   jednoznačně vyplýval naprostý rozpor mezi rozsahem technického vybavení škol a dostupnou personální kapacitou pro zajištění provozu tohoto IT vybavení.

Město Otrokovice vnímalo tento rozpor a rozhodlo se jej řešit. Cílem bylo zvýšení kvality výuky žáků a kvality pracovního prostředí pro naše pedagogy. Řešením bylo zavedení systému pro evidenci a sledování požadavků na správu a údržbu koncových zařízení ve školách prostřednictvím  softwarového nástroje pro evidenci a sledování požadavků na podporu – tzv. Helpdesku.

Otrokovice na veletrhu nabídnou atraktivní turistické cíle

„Městský úřad Otrokovice, konkrétně odbor provozní, oddělení IT, tyto požadavky přebírá a vysílá své informatiky do škol, aby problémy odstranili. Tento systém byl nastaven v polovině minulého roku a už v tuto chvíli je možné říct, že znamenal kvalitativně výrazný pozitivní posun ve správě IT ve školách,“ uvedl místostarosta Otrokovic Jiří Veselý. Vzhledem k tomu, že správa ve školách je prováděna dosavadními zaměstnanci z městského úřadu, znamená toto řešení i výraznou úsporu finančních prostředků.

Pro Zlínskénovinky.cz Romana Stehlíková, tisková mluvčí města Otrokovice.

(lh,zlínskénovinky.cz,foto město Otrokovice)S pomocí kraje 41 obcí zakoupí pro své hasiče novou techniku

S pomocí kraje 41 obcí zakoupí pro své hasiče novou techniku
Přidělení dotací 41 obcím na nákup nové zásahové požární techniky v celkové výši 13,1 milionu korun projednala Rada Zlínského kraje a doporučila jejich schválení krajskému zastupitelstvu. 

Střelkyně Adéla Bruns byla vyhlášena Sportovcem kraje

Střelkyně Adéla Bruns byla vyhlášena Sportovcem kraje
Absolutním vítězem ankety Sportovec Zlínského kraje za rok 2016 byla v Kongresovém centru Zlín vyhlášena střelkyně Adéla Bruns, která v loňském roce vybojovala sedmé místo ve střelbě ze sportovní malorážky na olympijských hrách v brazilském Rio de Janeiru. 

Chtěli rekonstruovat dům, našli minu

Chtěli rekonstruovat dům, našli minu
V pátek ve čtyři hodiny odpoledne přijal operační důstojník na lince tísňového volání policie oznámení od sedmadvacetiletého muže z Napajedel o nálezu nevybuchlé miny.

Fotbaloví fanoušci se po zápase porvali

Fotbaloví fanoušci se po zápase porvali
Zlínští policisté měli v sobotu bezpečnostní opatření z důvodu konání fotbalového utkání mezi celky FC Fastav Zlín a FK Teplice. Fotbalové utkání začalo v pět hodin odpoledne na fotbalovém stadionu ve Zlíně na Letné. 

Novomanželé přijeli z dovolené a chvíli na to je vykradli

Novomanželé přijeli z dovolené a chvíli na to je vykradli
Nepříjemný návrat zažili novomanželé, kteří se vrátili  večer z dovolené. Po příjezdu domů vyložili svá zavazadla. Poté ještě odjeli na nákup do blízkého obchodu.
 
Titulní strana   |  Zprávy   |  Politika   |  Byznys   |  Regiony   |  Komentáře   |  Exkluzivně   |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky