23.07.2016
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

Vyjeďte do práce na kole, vyjděte pěšky nebo si zaběhejte

Vyjeďte do práce na kole, vyjděte pěšky nebo si zaběhejte
Otrokovská čtverka
Chcete být ve formě? Mít bystrou mysl? Máte rádi výzvy? Čistý vzduch ve městech? Zábavu s kolegy? Toužíte po cenách? Nyní máte příležitost splnit si tato přání prostřednictvím soutěže Do práce na k... 
23.březen 2016 - 10:00

V letošním roce se mohou poprvé do soutěže zapojit nejen cyklisté, ale také chodci, běžci, bruslaři, skateboardisti, longboardisti, vozíčkáři nebo koloběžkáři. Soutěžní tým musí mít 2-5 členů, přičemž nejméně polovina musí být cyklisté. Soutěžit se bude v pěti kategoriích: Pravidelnost, Výkonnost, Kreativita, Cykloopatření a Cyklozaměstnavatel roku. Zájemci o zapojení se do této kampaně se mohou přihlašovat již od 9. března 2016.

„Přihlášení je zpoplatněno stejnou částkou jako vloni, tedy v březnu za registraci zaplatíte 195 korun, od dubna je částka nepatrně vyšší, a to 250 korun na osobu. Přihlášený soutěžící obdrží od organizátora startovací balíček, jehož součástí je také tričko s logem soutěže,“ přiblížila Renáta Krystyníková, cyklokoordinátorka Otrokovic.Každý soutěžící si sám prostřednictvím webové aplikace zaznamenává své jízdy v průběhu soutěžního měsíce. Do ujetých kilometrů se započítávají jízdy do práce, z práce domů, přičemž cestu je možné individuálně prodloužit, tedy jet oklikou.

„Letos se Otrokovice zapojí do celostátní kampaně Do práce na kole již potřetí. Jedná se o motivační soutěž, která má nalákat více lidí k používání jízdního kola jako dopravního prostředku po městě. Hlavním cílem je zvýšit počet pravidelných cest na kole ve městech, a tím v nich zlepšit prostředí pro život. Jinými slovy - dokázat veřejnosti, že pro pohyb ve městě není automobil nutností,“ vysvětlila Renáta Krystyníková.

Říčany se opět zapojí do projektu Do práce na kole!
 
Město Otrokovice získalo v minulém roce v kategorii Cyklozaměstnavatel roku třetí místo. Členky Otrokovské čtverky, zaměstnankyně otrokovické radnice, si odnesly ceny v dalších třech kategoriích. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže pro města Zlín a Otrokovice se letos uskuteční na náměstí Míru ve Zlíně v pondělí 7. června v 16 hodin. Zlínskénovinky.cz informovala Romana Stehlíková, tisková mluvčí města Otrokovice.

(kp,zlinskenovinky.cz,foto:Otrokovice)


Kraj přispěje vlastníkům chráněných luk na jejich údržbu

Kraj přispěje vlastníkům chráněných luk na jejich údržbu
Rozdělení částky 634 tisíc korun mezi vlastníky pozemků ve zvláště chráněných územích Zlínského kraje schválila krajská rada.

Milovník sladkostí kradl jako straka a skončil ve vazbě

Milovník sladkostí kradl jako straka a  skončil ve vazbě
Teprve devatenáctiletý mladík z Otrokovic skončil ve vazbě poté, co během deseti dní kradl ve třech obchodech v Napajedlech a v Otrokovicích cukrovinky a k přepravě mezi obchody si před krádežemi odcizil v Otrokovicích  jízdní kolo.

Rada Zlínského kraje schválila další investice do školství

Rada Zlínského kraje schválila další investice do školství
Nové investiční akce ve školách a školských zařízeních Zlínského kraje, případně dodatky či změny fondů investic ve smyslu jejich rozšíření a navýšení prostředků schválila krajská rada.

Krajské dotace pomohou včelařským organizacím

Krajské dotace pomohou včelařským organizacím
Stejně jako v minulých letech, přispěl i v letošním roce Zlínský kraj dotacemi na činnost jednotlivým okresním organizacím Českého svazu včelařů v Kroměříži, v Uherském Hradišti a ve Vsetíně (každá z nich získá 20 tisíc korun). 

Senátor Valenta našel bič na OSU. Jde o miliardu korun!

Senátor Valenta našel bič na OSU. Jde o miliardu korun!
Ochranný svaz autorský (OSA) vybere ročně na autorských odměnách téměř jednu miliardu korun. Přestože jsou tyto poplatky vybírány ze zákona, nejsou podle senátora Ivo Valenty pod dostatečnou kontrolou.
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky