25.05.2016
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

Vyjeďte do práce na kole, vyjděte pěšky nebo si zaběhejte

Vyjeďte do práce na kole, vyjděte pěšky nebo si zaběhejte
Otrokovská čtverka
Chcete být ve formě? Mít bystrou mysl? Máte rádi výzvy? Čistý vzduch ve městech? Zábavu s kolegy? Toužíte po cenách? Nyní máte příležitost splnit si tato přání prostřednictvím soutěže Do práce na k... 
23.březen 2016 - 10:00

V letošním roce se mohou poprvé do soutěže zapojit nejen cyklisté, ale také chodci, běžci, bruslaři, skateboardisti, longboardisti, vozíčkáři nebo koloběžkáři. Soutěžní tým musí mít 2-5 členů, přičemž nejméně polovina musí být cyklisté. Soutěžit se bude v pěti kategoriích: Pravidelnost, Výkonnost, Kreativita, Cykloopatření a Cyklozaměstnavatel roku. Zájemci o zapojení se do této kampaně se mohou přihlašovat již od 9. března 2016.

„Přihlášení je zpoplatněno stejnou částkou jako vloni, tedy v březnu za registraci zaplatíte 195 korun, od dubna je částka nepatrně vyšší, a to 250 korun na osobu. Přihlášený soutěžící obdrží od organizátora startovací balíček, jehož součástí je také tričko s logem soutěže,“ přiblížila Renáta Krystyníková, cyklokoordinátorka Otrokovic.Každý soutěžící si sám prostřednictvím webové aplikace zaznamenává své jízdy v průběhu soutěžního měsíce. Do ujetých kilometrů se započítávají jízdy do práce, z práce domů, přičemž cestu je možné individuálně prodloužit, tedy jet oklikou.

„Letos se Otrokovice zapojí do celostátní kampaně Do práce na kole již potřetí. Jedná se o motivační soutěž, která má nalákat více lidí k používání jízdního kola jako dopravního prostředku po městě. Hlavním cílem je zvýšit počet pravidelných cest na kole ve městech, a tím v nich zlepšit prostředí pro život. Jinými slovy - dokázat veřejnosti, že pro pohyb ve městě není automobil nutností,“ vysvětlila Renáta Krystyníková.

Říčany se opět zapojí do projektu Do práce na kole!
 
Město Otrokovice získalo v minulém roce v kategorii Cyklozaměstnavatel roku třetí místo. Členky Otrokovské čtverky, zaměstnankyně otrokovické radnice, si odnesly ceny v dalších třech kategoriích. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže pro města Zlín a Otrokovice se letos uskuteční na náměstí Míru ve Zlíně v pondělí 7. června v 16 hodin. Zlínskénovinky.cz informovala Romana Stehlíková, tisková mluvčí města Otrokovice.

(kp,zlinskenovinky.cz,foto:Otrokovice)


Na otrokovickém dopravním hřišti se zkvalitnily služby

Na otrokovickém dopravním hřišti se zkvalitnily služby
Nově nabízí občerstvení.Limonáda, káva, párek v rohlíku nebo například nanuky. Nejen tohoto drobného občerstvení mohou nově využít návštěvníci otrokovického Dětského dopravního hřiště. Stánek je umístěn přímo v areálu. 

Kraj tradičně ocenil školní metodiky prevence

Kraj tradičně ocenil školní metodiky prevence
Slavnostní ocenění školních metodiků prevence se v úterý 24. května uskutečnilo v Baťově vile ve Zlíně za účasti radních Zlínského kraje Petra Navrátila a Ladislava Kryštofa.

Muzea ze Zlínského kraje získala ocenění

Muzea ze Zlínského kraje získala ocenění
Dvě kulturní organizace Zlínského kraje, Muzeum regionu Valašsko a Slovácké muzeum v Uherském Hradišti, byly oceněny za své kvality ve 14. ročníku Národní soutěže Gloria musaealis 2015, jejíž výsledky byly  vyhlášeny ve Smetanově síni Obecního domu v Praze.

Hejtman se o víkendu zúčastnil Jízdy králů

Hejtman se o víkendu zúčastnil Jízdy králů
Svědky nádherné podívané byli včera obyvatelé a návštěvníci Kunovic na Uherskohradišťsku, kde se konala tradiční Jízda králů. Role krále se tentokrát ujal jedenáctiletý Adam Hlaváč. 

Krychle na střeše auta upozorňuje řidiče v Otrokovicích na zkoušku

Krychle na střeše auta upozorňuje řidiče v Otrokovicích na zkoušku
Pokud narazíte v Otrokovicích na vozidlo, které má na střeše umístěnu modrou krychli s nápisem MOTO ZKOUŠKA, znamená to, že právě probíhá zkouška uchazeče o řidičské oprávnění na motocykl.
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky