24.04.2017
Titulní strana   |  Zprávy   |  Politika   |  Byznys   |  Regiony   |  Komentáře   |  Exkluzivně   |  Sport

Zlínská Kobra odhalila nelegální balírnu cigaret

Zlínská Kobra odhalila nelegální balírnu cigaret
Nelegální balírna cigaret
Kriminalisté z Odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie Zlínského kraje společně s pracovníky Generálního ředitelství cel, odboru pátrání Olomouc – oddělení odhalování trestné č... 
18.březen 2017 - 10:00

Podezřelí měli připravit stát na spotřební dani a na dani z přidané hodnoty nejméně o 86 milionů korun. V rámci realizace zadrželi kriminalisté s celníky tři muže přímo při páchání trestné činnosti, tzn. při výrobě – balení cigaret v objektu na Kroměřížsku. V průběhu realizace pak provedli dvě domovní prohlídky a dvě prohlídky vozidel, při kterých zajistili věci důležité pro trestní řízení, mimo jiné kompletní linku na balení cigaret skládající se ze tří strojů, několik stovek tisíc cigaret již zabalených a připravených k distribuci třetím osobám, dále obaly na cigarety, cigaretový papír, listinné důkazy a finanční hotovost. Právě včasným zásahem bylo zabráněno distribuci předmětných nelegálně vyrobených a zabalených cigaret.


Nelegální balírna cigaret

Kriminalisté s celníky v průběhu prověřování získaných informací zjistili, že se podezřelí v objektu připravovali i na samotnou výrobu cigaret.  Při zásahu z minulého týdne se kolegům tato informace potvrdila, protože při prohlídkách našli a zajistili i materiály pro budoucí výrobu cigaret např. hliníkové fólie, celofán na balení hotových krabiček, 271 kotoučů cigaretového papíru a další komponenty, přičemž v jednom kotouči se nachází až 6000 metrů cigaretového papíru. Kolik cigaret by se dalo ze zajištěného množství vyrobit, budeme vědět až ze znaleckého posudku znalce z oboru výroby cigaret.


Zajištěný materiál

Podezřelí jsou ve věku 43, 52 a 62 let, přičemž dva z nich jsou z Kroměřížska a nejstarší z mužů má trvalé bydliště na Plzeňsku, ale v současné době pobývá na Kroměřížsku. Žádné obvinění prozatím v této kauze nepadlo, všechny tři podezřelé kriminalisté po provedení nezbytných úkonů ze zadržení propustili a na případu společně s celníky nadále pracují.

Cizinci se prokázali padělanými doklady


Případ je kvalifikován jako spáchání zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby s trestní sazbou od 5 – 10 let.

Pro Zlínskénovinky.cz mjr. Mgr. Lenka Javorková, KŘ Policie Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Policie Zlínského kraje)S pomocí kraje 41 obcí zakoupí pro své hasiče novou techniku

S pomocí kraje 41 obcí zakoupí pro své hasiče novou techniku
Přidělení dotací 41 obcím na nákup nové zásahové požární techniky v celkové výši 13,1 milionu korun projednala Rada Zlínského kraje a doporučila jejich schválení krajskému zastupitelstvu. 

Střelkyně Adéla Bruns byla vyhlášena Sportovcem kraje

Střelkyně Adéla Bruns byla vyhlášena Sportovcem kraje
Absolutním vítězem ankety Sportovec Zlínského kraje za rok 2016 byla v Kongresovém centru Zlín vyhlášena střelkyně Adéla Bruns, která v loňském roce vybojovala sedmé místo ve střelbě ze sportovní malorážky na olympijských hrách v brazilském Rio de Janeiru. 

Chtěli rekonstruovat dům, našli minu

Chtěli rekonstruovat dům, našli minu
V pátek ve čtyři hodiny odpoledne přijal operační důstojník na lince tísňového volání policie oznámení od sedmadvacetiletého muže z Napajedel o nálezu nevybuchlé miny.

Fotbaloví fanoušci se po zápase porvali

Fotbaloví fanoušci se po zápase porvali
Zlínští policisté měli v sobotu bezpečnostní opatření z důvodu konání fotbalového utkání mezi celky FC Fastav Zlín a FK Teplice. Fotbalové utkání začalo v pět hodin odpoledne na fotbalovém stadionu ve Zlíně na Letné. 

Novomanželé přijeli z dovolené a chvíli na to je vykradli

Novomanželé přijeli z dovolené a chvíli na to je vykradli
Nepříjemný návrat zažili novomanželé, kteří se vrátili  večer z dovolené. Po příjezdu domů vyložili svá zavazadla. Poté ještě odjeli na nákup do blízkého obchodu.
 
Titulní strana   |  Zprávy   |  Politika   |  Byznys   |  Regiony   |  Komentáře   |  Exkluzivně   |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky