26.03.2017
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

Zlínská Kobra odhalila nelegální balírnu cigaret

Zlínská Kobra odhalila nelegální balírnu cigaret
Nelegální balírna cigaret
Kriminalisté z Odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie Zlínského kraje společně s pracovníky Generálního ředitelství cel, odboru pátrání Olomouc – oddělení odhalování trestné č... 
18.březen 2017 - 10:00

Podezřelí měli připravit stát na spotřební dani a na dani z přidané hodnoty nejméně o 86 milionů korun. V rámci realizace zadrželi kriminalisté s celníky tři muže přímo při páchání trestné činnosti, tzn. při výrobě – balení cigaret v objektu na Kroměřížsku. V průběhu realizace pak provedli dvě domovní prohlídky a dvě prohlídky vozidel, při kterých zajistili věci důležité pro trestní řízení, mimo jiné kompletní linku na balení cigaret skládající se ze tří strojů, několik stovek tisíc cigaret již zabalených a připravených k distribuci třetím osobám, dále obaly na cigarety, cigaretový papír, listinné důkazy a finanční hotovost. Právě včasným zásahem bylo zabráněno distribuci předmětných nelegálně vyrobených a zabalených cigaret.


Nelegální balírna cigaret

Kriminalisté s celníky v průběhu prověřování získaných informací zjistili, že se podezřelí v objektu připravovali i na samotnou výrobu cigaret.  Při zásahu z minulého týdne se kolegům tato informace potvrdila, protože při prohlídkách našli a zajistili i materiály pro budoucí výrobu cigaret např. hliníkové fólie, celofán na balení hotových krabiček, 271 kotoučů cigaretového papíru a další komponenty, přičemž v jednom kotouči se nachází až 6000 metrů cigaretového papíru. Kolik cigaret by se dalo ze zajištěného množství vyrobit, budeme vědět až ze znaleckého posudku znalce z oboru výroby cigaret.


Zajištěný materiál

Podezřelí jsou ve věku 43, 52 a 62 let, přičemž dva z nich jsou z Kroměřížska a nejstarší z mužů má trvalé bydliště na Plzeňsku, ale v současné době pobývá na Kroměřížsku. Žádné obvinění prozatím v této kauze nepadlo, všechny tři podezřelé kriminalisté po provedení nezbytných úkonů ze zadržení propustili a na případu společně s celníky nadále pracují.

Cizinci se prokázali padělanými doklady


Případ je kvalifikován jako spáchání zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby s trestní sazbou od 5 – 10 let.

Pro Zlínskénovinky.cz mjr. Mgr. Lenka Javorková, KŘ Policie Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Policie Zlínského kraje)Motorkáři zahájí sezonu bezpečnostní akcí RESTART 2017

Motorkáři zahájí sezonu bezpečnostní akcí RESTART 2017
Zahájit motorkářskou sezonu a připomenout, že ohleduplnost na silnicích znamená zároveň bezpečnost. To je hlavním cílem akce MOTOBESIP 2017 – RESTART 2017, která bude zahájena na otrokovickém náměstí v sobotu 15. dubna od 12 hodin.

Představitelé kraje jednali se zástupci Mikroregionu Buchlov

Představitelé kraje jednali se zástupci Mikroregionu Buchlov
Jednání představitelů Zlínského kraje se zástupci obcí Mikroregionu Buchlov se v pondělí 20. března uskutečnilo v prostorách Turistického centra na Velehradě. 

Občané mohou určit nejlepšího sportovce Zlínského kraje

Občané mohou určit nejlepšího sportovce Zlínského kraje
Také v letošním roce vyhlásilo zlínské hejtmanství anketu Sportovec Zlínského kraje. Zapojit se do hlasování bude moci i široká veřejnost, a to v kategorii Cena občanů. 

Základna záchranky ve Valašském Meziříčí se rozrostla

Základna záchranky ve Valašském Meziříčí se rozrostla
Výstavbou nového objektu zde došlo k rozšíření výjezdové základny o tři garážová stání i souvisejícího zázemí. Investorem stavby za 7,7 milionu korun byl Zlínský kraj.

Jedním z nejkrásnějších měst Čech a Moravy jsou i Otrokovice

Jedním z nejkrásnějších měst Čech a Moravy jsou i Otrokovice
To vyplývá z opětovného umístění v soutěži, ve které rozhodují svým hlasováním občané Česka. Již od roku 2010 Otrokovice získávají ocenění a umísťují se v první desítce mezi přihlášenými městy.
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky