24.04.2017
Titulní strana   |  Zprávy   |  Politika   |  Byznys   |  Regiony   |  Komentáře   |  Exkluzivně   |  Sport

Valachien Challenge přivítal přes 200 bojovníků jiu - jitsu

Valachien Challenge přivítal přes 200 bojovníků  jiu - jitsu
Ilustrační foto z akce
V sobotu 4. března se vsetínskému klubu Copacabana Valachien gym, fungujícímu pod střediskem volného času Alcedo a Sportovním klubem policie Vsetín, podařilo udělat ohromný krok kupředu.  
9.březen 2017 - 10:00

Ve sportovní hale Na Lapači uspořádali jeho členové jeden z historicky největších turnajů v brazilském jiu - jitsu, který se kdy v České republice konal. Mimo organizování, rozhodování zápasů, jejich vyhodnocování a spousty další práce,  zápasníci i statečně reprezentovali. A nutno říci, že úspěšně. Celkově za Copacabana Valachien Gym startovalo rekordních 12 zápasníků, kterým se podařilo vybojovat čtyři bronzové, dvě stříbrné a jednu zlatou medaili.

„Tyto výsledky považujeme na domácím turnaji, vzhledem k náročnosti příprav a organizace, za velký úspěch. Všichni bojovníci reprezentovali se ctí a jsme na ně velmi hrdí,“ uvedl trenér Jan Tichý s tím, že konkurence byla opravdu velmi silná. Závodů se zúčastnilo 203 borců z České republiky a Slovenska, kteří reprezentovali 22 týmů.

Mezi ostatními je nutné vyzdvihnout úspěch Matěje Daňka, který se stále jako začátečník statečně porval mezi modrými pásy, kde vybojoval zaslouženou třetí příčku. V kategorii modrých pásů dále bronz získal i Marcel Vacula. Jediná dívčí zástupkyně, Kristina Jochcová, se po zranění kolene vrátila ve skvělé formě a podlehla zkušenější soupeřce až ve finále. Zaslouženě jí patřila stříbrná medaile. Další cenné kovy získali borci z brněnské pobočky, otevřené koncem září loňského roku. Zděněk Peška vybojoval bronz a Adam Volejník zazářil skvělým výkonem, kdy s přehledem ve své kategorii zvítězil. Poslední medailové kousky připadly na jednoho z trenérů, vsetínského Juru Závodného, který ve své kategorii vybojoval stříbro a v kategorii elita bez rozdílů vah bronz.


„S výkony našich svěřenců jsme velmi spokojeni, mnohem více nás však těší pozitivní ohlasy a úroveň, na které se nám povedlo turnaj uspořádat. Věříme, že to byl krok, který Vsetínu náš krásný sport, bojové umění, formu sebeobrany a vášeň přiblížil a nás tato akce posune zase o kus kupředu,“ dodává Jan Tichý s tím, že za bezproblémovou organizaci vděčí především skvěle fungujícímu týmu lidí, bez kterých by něco podobného nebylo možné.

Turnaj se konal pod záštitou organizace Way of Warriors, ve spolupráci s městem Vsetín, Vsetínskou sportovní, Střediskem volného času Alcedo Vsetín, SKP Vsetín a dalšími partnery.

Vsetínští radní podpořili Austin Cup i závody v eskymování

„Před sebou máme nyní další velké závody v polské Poznani pod největší světovou organizací IBJJF, kam vyrazí osmičlenná výprava, a začátkem dubna pak opět u nás seminář s naším učitelem z varšavské Copacabana BJJ Markem Pasierbskim,“ odhalil plány na nejbližší dobu Tichý.

Pro Zlínskenovinky.cz Mgr. Adéla Kousalová, tisková mluvčí, město Vsetín.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Vsetín)

 


S pomocí kraje 41 obcí zakoupí pro své hasiče novou techniku

S pomocí kraje 41 obcí zakoupí pro své hasiče novou techniku
Přidělení dotací 41 obcím na nákup nové zásahové požární techniky v celkové výši 13,1 milionu korun projednala Rada Zlínského kraje a doporučila jejich schválení krajskému zastupitelstvu. 

Střelkyně Adéla Bruns byla vyhlášena Sportovcem kraje

Střelkyně Adéla Bruns byla vyhlášena Sportovcem kraje
Absolutním vítězem ankety Sportovec Zlínského kraje za rok 2016 byla v Kongresovém centru Zlín vyhlášena střelkyně Adéla Bruns, která v loňském roce vybojovala sedmé místo ve střelbě ze sportovní malorážky na olympijských hrách v brazilském Rio de Janeiru. 

Chtěli rekonstruovat dům, našli minu

Chtěli rekonstruovat dům, našli minu
V pátek ve čtyři hodiny odpoledne přijal operační důstojník na lince tísňového volání policie oznámení od sedmadvacetiletého muže z Napajedel o nálezu nevybuchlé miny.

Fotbaloví fanoušci se po zápase porvali

Fotbaloví fanoušci se po zápase porvali
Zlínští policisté měli v sobotu bezpečnostní opatření z důvodu konání fotbalového utkání mezi celky FC Fastav Zlín a FK Teplice. Fotbalové utkání začalo v pět hodin odpoledne na fotbalovém stadionu ve Zlíně na Letné. 

Novomanželé přijeli z dovolené a chvíli na to je vykradli

Novomanželé přijeli z dovolené a chvíli na to je vykradli
Nepříjemný návrat zažili novomanželé, kteří se vrátili  večer z dovolené. Po příjezdu domů vyložili svá zavazadla. Poté ještě odjeli na nákup do blízkého obchodu.
 
Titulní strana   |  Zprávy   |  Politika   |  Byznys   |  Regiony   |  Komentáře   |  Exkluzivně   |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky