26.03.2017
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

Valachien Challenge přivítal přes 200 bojovníků jiu - jitsu

Valachien Challenge přivítal přes 200 bojovníků  jiu - jitsu
Ilustrační foto z akce
V sobotu 4. března se vsetínskému klubu Copacabana Valachien gym, fungujícímu pod střediskem volného času Alcedo a Sportovním klubem policie Vsetín, podařilo udělat ohromný krok kupředu.  
9.březen 2017 - 10:00

Ve sportovní hale Na Lapači uspořádali jeho členové jeden z historicky největších turnajů v brazilském jiu - jitsu, který se kdy v České republice konal. Mimo organizování, rozhodování zápasů, jejich vyhodnocování a spousty další práce,  zápasníci i statečně reprezentovali. A nutno říci, že úspěšně. Celkově za Copacabana Valachien Gym startovalo rekordních 12 zápasníků, kterým se podařilo vybojovat čtyři bronzové, dvě stříbrné a jednu zlatou medaili.

„Tyto výsledky považujeme na domácím turnaji, vzhledem k náročnosti příprav a organizace, za velký úspěch. Všichni bojovníci reprezentovali se ctí a jsme na ně velmi hrdí,“ uvedl trenér Jan Tichý s tím, že konkurence byla opravdu velmi silná. Závodů se zúčastnilo 203 borců z České republiky a Slovenska, kteří reprezentovali 22 týmů.

Mezi ostatními je nutné vyzdvihnout úspěch Matěje Daňka, který se stále jako začátečník statečně porval mezi modrými pásy, kde vybojoval zaslouženou třetí příčku. V kategorii modrých pásů dále bronz získal i Marcel Vacula. Jediná dívčí zástupkyně, Kristina Jochcová, se po zranění kolene vrátila ve skvělé formě a podlehla zkušenější soupeřce až ve finále. Zaslouženě jí patřila stříbrná medaile. Další cenné kovy získali borci z brněnské pobočky, otevřené koncem září loňského roku. Zděněk Peška vybojoval bronz a Adam Volejník zazářil skvělým výkonem, kdy s přehledem ve své kategorii zvítězil. Poslední medailové kousky připadly na jednoho z trenérů, vsetínského Juru Závodného, který ve své kategorii vybojoval stříbro a v kategorii elita bez rozdílů vah bronz.


„S výkony našich svěřenců jsme velmi spokojeni, mnohem více nás však těší pozitivní ohlasy a úroveň, na které se nám povedlo turnaj uspořádat. Věříme, že to byl krok, který Vsetínu náš krásný sport, bojové umění, formu sebeobrany a vášeň přiblížil a nás tato akce posune zase o kus kupředu,“ dodává Jan Tichý s tím, že za bezproblémovou organizaci vděčí především skvěle fungujícímu týmu lidí, bez kterých by něco podobného nebylo možné.

Turnaj se konal pod záštitou organizace Way of Warriors, ve spolupráci s městem Vsetín, Vsetínskou sportovní, Střediskem volného času Alcedo Vsetín, SKP Vsetín a dalšími partnery.

Vsetínští radní podpořili Austin Cup i závody v eskymování

„Před sebou máme nyní další velké závody v polské Poznani pod největší světovou organizací IBJJF, kam vyrazí osmičlenná výprava, a začátkem dubna pak opět u nás seminář s naším učitelem z varšavské Copacabana BJJ Markem Pasierbskim,“ odhalil plány na nejbližší dobu Tichý.

Pro Zlínskenovinky.cz Mgr. Adéla Kousalová, tisková mluvčí, město Vsetín.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Vsetín)

 


Motorkáři zahájí sezonu bezpečnostní akcí RESTART 2017

Motorkáři zahájí sezonu bezpečnostní akcí RESTART 2017
Zahájit motorkářskou sezonu a připomenout, že ohleduplnost na silnicích znamená zároveň bezpečnost. To je hlavním cílem akce MOTOBESIP 2017 – RESTART 2017, která bude zahájena na otrokovickém náměstí v sobotu 15. dubna od 12 hodin.

Představitelé kraje jednali se zástupci Mikroregionu Buchlov

Představitelé kraje jednali se zástupci Mikroregionu Buchlov
Jednání představitelů Zlínského kraje se zástupci obcí Mikroregionu Buchlov se v pondělí 20. března uskutečnilo v prostorách Turistického centra na Velehradě. 

Občané mohou určit nejlepšího sportovce Zlínského kraje

Občané mohou určit nejlepšího sportovce Zlínského kraje
Také v letošním roce vyhlásilo zlínské hejtmanství anketu Sportovec Zlínského kraje. Zapojit se do hlasování bude moci i široká veřejnost, a to v kategorii Cena občanů. 

Základna záchranky ve Valašském Meziříčí se rozrostla

Základna záchranky ve Valašském Meziříčí se rozrostla
Výstavbou nového objektu zde došlo k rozšíření výjezdové základny o tři garážová stání i souvisejícího zázemí. Investorem stavby za 7,7 milionu korun byl Zlínský kraj.

Jedním z nejkrásnějších měst Čech a Moravy jsou i Otrokovice

Jedním z nejkrásnějších měst Čech a Moravy jsou i Otrokovice
To vyplývá z opětovného umístění v soutěži, ve které rozhodují svým hlasováním občané Česka. Již od roku 2010 Otrokovice získávají ocenění a umísťují se v první desítce mezi přihlášenými městy.
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky